کراتینه،‌اما و اگرها

کراتینه،‌اما و اگرها

قصد داریم در این مطلب درباره سوالات و اثرات کراتینه مو برای شما صحبت کنیم

به طور کلی دو نوع کراتینه وجود دارد :

یک نوع کراتینه فقط موهای آسیب دیده ناشی از دکلره و سایر مواد شیمیایی را احیاء می کند. این نوع کراتینه بسته به میزان آسیب دیدگی مو معمولا باید در چند نوبت انجام شود تا عمل احیاء به خوبی انجام شود. این نوع کراتینه مانند ویتامینه کردن می‌باشد و البته اثر آن از ویتامینه محسوس‌تر است.
نوع دیگری از کراتینه وجود دارد که علاوه بر احیاء موهای سوخته و آسیب دیده، خاصیت صاف کنندگی نیز دارد که به این نوع کراتینه اصطلاحا «کراتینه برزیلی» گفته می‌شود.
اگر شما تنها می خواهید آسیب دیدگی موهای خود را رفع کنید و خواهان موهای صاف و لخت نیستید کراتینه نوع اول یعنی کراتینه احیاء گزینه مناسب شما می باشد. اما اگر خواهان احیاء مو به علاوه صاف و ابریشمی کردن آن می باشید ، کراتین برزیلی انتخاب مناسب شما خواهد بود .

بعد از کراتینه کردن مو نیاز هست که با شوینده‌های خاصی از موها مراقبت کرد حالا این شوینده‌ها باید دارای چه ویژگی‌هایی باشند ؟‌

از جمله مهمترین فاکتورهایی که باید شامپوی شما داشته باشد این است که شامپوی بدون نمک باشد، یعنی در مواد تشکیل‌دهنده کلرید سدیم وجود نداشته باشد. چرا که سدیم موجود در ترکیب کلرید سدیم می تواند اثر کراتین را روی مو کم کند. یک نمونه ساده از شامپوهای بدون نمک شامپو بچه می باشد.

اثر کراتینه برزیلی به چه صورت است؟

به طور کلی کراتینه برزیلی دو اثر مهم دارد :
۱) رفع سوختگی و آسیب مو در اثر استفاده از مواد شیمیایی (مانند رنگ مو)

۲) اثر صاف کنندگی

اثر اول آن دائمی است و موهای ترمیم شده دوباره به حالت آسیب‌دیده باز نمیگردن، مگر درصورتی که مراقبت‌های لازم را ازآن نداشته باشید
اما خاصیت صاف کنندگی آن موقتی است و معمولا تا ۴ ماه دوام می‌آورد.

آیا کراتینه مو را می‌توان در خانه انجام داد؟

بله ، در صورتی که فردی با مهارت کافی در دسترس دارید می توانید اینکار را خودتان نیز در منزل انجام دهید. اما به طور کلی نیازمند این هست که فردی حرفه‌ای و مسلط به نحوه کراتینه کردن مو  این کار را برایتان انجام دهد که کمترین آسیب در اثر استفاده از مواد شیمیایی به شما برسد.
در پروسه کراتینه نیاز به آغشته کردن مو به کراتین تا حدود یک و نیم سانتیمتری ریشه مو می باشد و فرد مورد نظر باید موهای شما را به خوبی به محلول کراتینه آغشته کند و بتوان آن را به قسمت های کوچک تقسیم کرده به طور همزمان اتو و شانه کند.
مهمترین بخش کار، اتو کردن مو می باشد چرا که در اصل ، پروسه کراتینه در این زمان انجام می شود. برای کراتینه کردن در منزل به این مواد و وسایل نیاز دارید : محلول کراتین ، سرم احیاء مو ، شامپوی خنثی برای موهای آسیب دیده ، اتوی مو  ،دستکش پلاستیکی ، ماسک و عینک محافظ .
البته اگر کراتینه برزیلی مورد نیاز نباشد و تنها می خواهید کراتینه احیاء انجام دهید ، نوع محلول کراتین شما تغییر می یابد ، دیگر نیازی به استفاده از ماسک و عینک نیست و تکه های مو را باید پس از جدا کردن داخل فویل گذاشته  و آن را با فویل اتو می‌کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *