نگهداری از چمن های مصنوعی

چمن های مصنوعی به راحتی شسته می شوند و به هیچ وجه مانند چمن های طبیعی آلودگی های هوا اعم از گرد و ‏خاک و یا آلودگی هایی مانند لجن و خزه را به خود نمی گیرد؛ و این یکی از مزایای ویژه ی استفاده از چمن های ‏مصنوعی است.

 

‏امروزه چمن مصنوعی جایگاه ویژه ای در طراحی فضای سبز و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها و امکان مختلف ‏ایفا می کند. افراد با سلیقه های مختلف از چمن مصنوعی تزئینی در طراحی های دکوراسیون خود استفاده می کنند و ‏تنوع بالای بافت ها، پاسخگوی تمامی سلیقه ها می باشد. علاوه بر این طول عمر بیشتر آن نسبت به چمن طبیعی و ‏همچنین صرفه جویی در هزینه و زمان نگهداری باعث شده تا همواره به عنوان اولین انتخاب و جلوه دهنده فضاهای ‏مختلف باشد .


در حال حاضر استفاده از چمن مصنوعی تزئینی هاتکو در اتاق نشیمن و حتی اتاق بازی کودکان، طراوت و زیبایی یک فضای سبز را برای محل زندگی افراد به ارمغان می آورد. البته ناگفته نماند که می بایست از چمن های مصنوعی بدون سرب و فاقد فلزات سنگین استفاده شود تا از نظر بهداشتی مشکلی ایجاد نکند. از جمله موارد استفاده از چمن مصنوعی تزئینی طراحی پوشش دور استخرها، محوطه گل و گیاه، زمین بازی کودکان، فضاهای سه بعدی روی دیوار، تراس ها و بالکن های خانه یا هتل، کف آتلیه های عکاسی، رستورانهای فضای باز و فرودگاهها و … است. به علت تنوع در شکل، رنگ و سایزهای متنوع می توان طرح های بسیار زیبا و شکیل از چمن های مصنوعی تزئینی به وجود آورد. یکی دیگر از کاربردهای چمن تزئینی روف گاردن ها می باشد. لازم به ذکر است که اساسی ترین مسئله در اجرای روف گاردن (سقف باغ و باغچه ها) عایق کاری است تا مشکلی برای سقف ساختمان پیش نیاید.

نصب چمن مصنوعی ورزشی چمن های مصنوعی ورزشی قابلیت نصب روی بتن، ماسه و آسفالت را دارند و مراحل نصب آن به صورت زیر می باشد :
 • بریدن خطوط بازاری چمن
 • فیکس کردن لایه ی ژئوتکستایل
 • پهن کردن نوار اتصال ها برای یک تکه کردن چمن
 • پهن کردن چمن روی نوار اتصال ها و فیکس کردن آن
 • پرکردن و یکنواخت سازی سیلیس روی چمن به میزان استاندارد
 • گرانول ریزی و پخش کردن و فرچه زدن آن

دلایل مناسب برای انتخاب چمن مصنوعی فوتبال

 1. قابلیت بازی مناسب
 2. برخلاف سایر زمین ها دارای چمن طبیعی ، زمین های فوتبال سنتز شده ، می تواند در تمام سال، مورد استفاده بازیکنان قرار گرفته و هیچ آسیبی را به بازیکنان وارد نیاورد.
 3. این چمن ها ، می توانند میزان آب موجود در این میان را جذب کرده و مانع از آسیب دیدن فیبرها از طریق گرما شود.
 4. آیا شما مایلید که زمین های ورزشی خود را به طور کامل تغییر داده و کار این لازم را در آن به وجود آورید. این سیستم می تواند زمین بازی با چمن مصنوعی مطلوب را در اختیار شما قرار دهد.
 5. این سیستم می تواند یک سیستم گرمایی را زیر زمین چمن شما تعبیر کند، به گونه ای که شما بتوانید در هر زمان بازی کنید.
 6. آیا بازی کردن بر روی چمن مصنوعی در تابستان ، همچون فصل زمستان می باشد؟ این بخش می تواند چمنی را برای شما تعبیر کند که هنگام سرما نیز قابل استفاده می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *