نحوه استفاده از پودر پودینگ

نحوه استفاده از پودر پودینگ

نحوه استفاده از پودر پودینگ آماده به این صورت است:ابتدا پودر پودینگ را در ظرفی ریخته، ۲ لیوان شیر سرد را به آن اضافه کرده و هم می زنید. و روی حرارت متوسط قرار داده و مرتب هم می زنید تا غلظتی به مانند فرنی پیدا کند. سپس زیر حرارت را خاموش کرده .و توی ظرف سرو قرار دهید. در صورتی که بخواهید به صورت قالبی در بیاید لازم است ورق های ژلاتین را داخل پودینگ داغ انداخته، با قاشق هم بزنید و سعی کنید ژلاتین ها کاملا حل شود. بهتر است برای یک بسته پودینگ ۲ تا ۳ ورق ژلاتین استفاده کنید. پودینگ را در قالب ریخته در یخچال قرار داده بعد از چند ساعت آماده می شود.


نحوه استفاده از دسر های آماده ایرانی  به همین صورت است:پودر دسر را بريزيد توي يك ظرف ۲  ليوان شير سرد به آن اضافه كنيد كاملا حل كنيد. روي حرارت ملايم قرار دهيد تا بجوش آيد.وقتي به جوش آمد به مدت يك دقيقه صبر کنید. سپس گاز را خاموش کنید و کمی صبر کنید تا کف روی شیر فروکش کند، ۳ ورق ژلاتين را كه با آب خيس كرده ايد به آن اضافه كنيد. ورق ژلاتين را كاملا در مايع شير حل كنيد. سپس در قالب بریزید و به مدت چند ساعت در یخچال قرار دهید تا آماده شود.

نحوه خارج کردن پودینگ ساده از قالب: کف قالب را در آب گرم برای چندین ثانیه قرار می دهیم سپس کمی از لبه های قالب  را اگر قالب از جنس پلاستیک یا سیلیکون بود به جهت های مختلف می کشیم و تکان می دهیم اگر باز جدا نشد این کار را دوباره تکرار می کنیم. تا کاملا از قالب جدا شود.اگر فلزی بود با استفاده از آب ولرم و تکان دادن از قالب جدا می کنیم.

پودینگ ساده وانیلی

مواد لازم :

شكر      ۱/۲ پيمانه
شير       ۱/۴-۲ پيمانه
نشاسته ذرت (پودر شده)         ۱ قاشق سوپخوري
آرد       ۲ قاشق سوپخوري
تخم مرغ       ۱ عدد
وانيل شكري        ۱/۴ قاشق چايخوري
كره       ۲ قاشق سوپخوري

طرز تهيه :

نشاسته و آرد و شكر رادر ماهيتابه تفلون ريخته ، شير را كم كم به آن اضافه نموده و هم بزنيد . مخلوط را روي حرارت ملايم قرار دهيد . مرتب هم بزنيد ، تا غليظ شود . زرده و سفيده تخم مرغ را از هم جدا كرده ، زرده تخممرغ و وانيل را با همزن برقي هم بزنيد  تا كرم رنگ شود . سفيده تخم مرغ را جداگانه زده تا فرم بگيرد . زرده و سفيده تخم مرغ را با هم مخلوط نموده مقداري از مايه فوق الذكر را به تخم مرغ اضافه نمايئد و هم بزنيد . سپس آن را به ظرف اصلي اضافه كنيد چند دقيقه روي حرارت ملايم گذاشته مرتب هم بزنيد تا غليظ شود . ظرف را از روي حرارت برداشته كره را اضافه نمايئد . سپس در ظرف مورد نظر بريزيد و در يخچال قرار دهيد ، تا پودينگ آماده شود .