لباس بدون دکمه بخرید

لباس بدون دکمه بخرید

یکی از نکته‌هایی که ممکن است هنگام خرید لباس به آن توجه نکنید، وجود دکمه در آن است. گاهی دکمه لباس، کودک را اذیت می‌کند و در پوستش فرو می‌رود؛ به‏خصوص سرهمی‏هایی که پشت آنها دکمه دارد، برای نوزادان که ساعت‌های زیادی را طاقباز می‌خوابند، مناسب نیستند. بهتر است تمام قسمت‏های لباس را بررسی کنید تا از نبود دکمه در آن مطمئن شوید.

رکابی زیر دکمه دار پینگو شابن

دکمه‏هایی که به صورت تزیینی در لباس به کار رفته‌اند نیز در نظر بگیرید. اگر تمایل داشتید برای راحتی بیشتر در تعویض لباس کودک، انواع دکمه‏دار را تهیه کنید، لباس‏هایی بخرید که دکمه‏های به کار رفته در آنها شیرخوار را هنگام خواب یا شیر خوردن اذیت نکند. تا حد امکان لباس‏های زیپ‏دار نخرید زیرا زیپ ممکن است پوست کودک را خراش ‌دهد یا نیشگون بگیرد.

سهولت تعویض لباس را در نظر بگیرید: هنگام خرید لباس به این نکته نیز توجه کنید که ممکن است مجبور شوید در طول روز چند بار لباس‏های شیرخوارتان را که به دلیل استفراغ‏های پس از شیر یا ادرار و مدفوعش آلوده شده است، عوض کنید بنابراین لباس‏هایی انتخاب کنید که ساده و بدون هرگونه تزیینات باشند و به‌راحتی از تن کودک بیرون بیایند و بتوان بدون هیچ آسیبی آنها را به شیرخوار پوشاند.در هنگام خرید لباس نوزادی راحتی را انتخاب کنید که هنگام عوض کردنشان ضربه محکم و ناگهانی به کودک وارد نشود یا مثلا یقه‏شان آنقدر تنگ و چسبان نباشد که هنگام خارج کردن لباس‏های جلو بسته به گردن و سر کودک فشار وارد شود.سایز لباس‏ها را درست انتخاب کنید: بیشتر نوزادان در محدوده قد و وزنی مشخصی به دنیا می‏آیند بنابراین وقتی به فروشنده می‏گویید لباس نوزادی می‏خواهید، او شما را در مورد سایز لباس راهنمایی خواهد کرد. معمولا در یقه لباس‏های نوزادان نیز سایز لباس با احتساب سن کودک به ماه الصاق شده است. مثلا نوشته شده ۱ تا ۳ ماه یا زیر ۱ ماه و… نکته قابل ذکر این است که طی ۶ ماه شیرخواری، کودک به‌تدریج شروع به حرکت می‏کند و در پایان ۶ ماهگی قادر خواهد بود به هر ۲ جهت بغلتد، با دست و پاهایش بازی کند، حتی بدون کمک بنشیند و …، انتخاب درست سایز لباس می‏تواند از بروز خطرهایی چون جا انداختن و خراشیدگی پوست، تنگ شدن راه تنفس و حتی خفگی شیرخوار پیشگیری کند. بسیاری از والدین برای کم کردن هزینه‏های خرید، لباس شیرخواران را بزرگ‏تر از سایزشان انتخاب می‏کنند تا لااقل ۳-۲ ماهی بتوانند آنها را بپوشند. این کار ممکن است کودک و به‏خصوص نوزاد را خوب نپوشاند یا او را خوب گرم نگه ندارد. ضمن اینکه بغل کردن نوزاد را هم سخت می‏کند و ممکن است از داخل لباس‏هایش لیز بخورد و بیفتد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *