قفل الکتریکی کارتی چیست

قفل الکتریکی کارتی چیست

قفل الکترونیکی کارتی به مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی که در طول زمان و تکامل علم و فناوری ایجاد و ساخته شده  ,  امروزه در بین مردم در استفاده در مراکز مهم ,  سازمان ها و ادارجات خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.

قفل درب کلیدی کلون مدل 6/5 سانت

البته با توجه به گذر زمان و مورد تایید بودن قفل الکترونیکی کارتی در ساختمان های مسکونی نیز از قفل الکترونیکی استفاده می شود .

در واقع این محصول به علت اینکه از حریم خصوصی اشخاص مراقبت می کند و سبب میشود با خیال راحت از اموال داشته  از محل سکونت خارج شد روز به روز محبوبیت بیشتری کسب می کند.

در گذشته قفل ها بسیار ساختار ساده ای داشتند و این کار را برای سارق آسان می کرد. ولی قفل الکترونیکی به سبب پیچیدگی و قدرت حفاظتی قوی دزد را عاجز می گذارد.

در قفل درب ساختمان های برقی معمول٬ نیروی لازم جهت کشش زبانه قفل به داخل و در نتیجه باز شدن درب٬ توسط فنری تامین می گردد که هنگام بسته شدن درب و فرو رفتن زبانه شارژ به داخل قفل این فنر جمع شده و توسط ضامن و آرمیچر بوبین انرژی پتانسیل ناشی از جمع شدن فنر ذخیره می گردد. حال زمان فشردن شاسی گوشی داخل ساختمان و برقرار شدن جریان٬ بوبین داخل قفل آرمیچر را جذب نموده و در نتیجه ضامن آزاد می گردد و انرژی پتانسیل ذخیره شده به یکباره زبانه قفل را به داخل می کشد که این عمل با صدای زیادی توام است و ضمنا هنگام باز کردن درب توسط فرپ از داخل یا بیرون منزل نیز همین صدا ایجاد می گردد که این صدا از عیوب مهم این قفل ها می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *