راهنمای جامع لیست سیسمونی نوزاد

یکی از اقدامات مهم برای والدینی که می خواهند برای اولین بار صاحب فرزندی شوند, تهیه و تدارکات سیسمونی می باشد.

سیسمونی

رسم سیسمونی یکی از چندین رسم قدیمی است که خانواده دختر, مسئولیت آن را بر عهده داشت و لوازم مورد نیاز نوزاد را خریداری می کردند و با جشن سیسمونی به استقبال تولد نوزاد می رفتند. در عصر حاضر با توجه به تغییر شیوه زندگی, لیست سیسمونی نوزاد متفاوت شده است.

قبل از تهیه لوازم مورد نیاز سیسمونی و نوزاد, بهتر است مواردی در نظر گرفته شود. از جمله لوازم مورد نیاز نوزاد با توجه به اتاقش تعیین شود و همچنین لیست سیسمونی نوزاد با توجه به جنسیت او در نظر گرفته شود. دانستن اینکه نوزاد شما در چه ماهی به دنیا خواهد آمد بسیار اهمیت دارد چرا که با این آگاهی لباس های مورد نیاز او را تهیه می کنید و از خرید لباس هایی که در ابتدا برای نوزاد ضروری نیست, خودداری شده است. همان طور که می دانید رشد نوزاد تازه متولد شده بسیار سریع است و خرید لباس هایی با یک سایز به تعداد زیاد, اشتباه است.

رنگ و دکوراسیون اتاق نوزاد اهمیت زیادی دارد و هماهنگی رنگ های وسایل با یکدیگر موجب زیبایی و جذابیت بیشتر اتاق او می شود. بهتر است لوازم مورد نیاز نوزاد را تا یک سالگی تهیه کنیم به این دلیل که والدین در طول این یک سال کمتر فرصت خرید برای فرزند خود را دارند. با این حال در صورتی که توان مالی جواب گوی این مقدار خرید نمی باشد, توصیه می شود لوازم مورد نیاز نوزاد را تا ۶ ماه اول زندگی برای او خرید کنید.

لیست سیسمونی نوزاد به چند بخش تقسیم می شود و هر بخش وسایل مورد نیاز خود را دارد. بخش های مورد نیاز عبارت اند از: پوشاک, لوازم بهداشتی, وسایل تغذیه, وسایل حمل و نقل و وسایل مورد نیاز مادر, که هر یک از این بخش ها, دارای لوازم اختصاصی خود می باشند که در ادامه هر یک از آن ها را شرح می دهیم.

پوشاک لیست سیسمونی نوزاد

 

هر نوزاد در هر ماه از زندگی خود حداکثر به ۳ دست لباس نیاز دارد. لباس سیسمونی نوزاد را مطابق با فصلی که به دنیا می آید, تهیه کنید و برای فصل های آینده نوزاد، خرید لوازم بهداشتی نوزاد  را به همان زمان موکول کنید. لباس نوزاد باید راحت و جنس خوب و با کیفیتی داشته باشد. دوخت لباس نیز اهمیت دارد و باید دوخت آن طوری باشد که بدن نوزاد اذیت نشود. از خرید لباس های چسبان و خیلی کوچک پرهیز کنید. از جمله لباس های مفید و مورد نیاز می توان موارد زیر را نام برد: لباس یکسره, تی شرت, ساق پا یا شلوارک های راحتی, پلیورر، ژاکت پشمی و سوئیشرت هایی که زیپ دارند, کلاه و دستکش, جوراب, کفش و لباس خواب که تعداد هر یک از این لباس ها با توجه به فصل تولد نوزاد متفاوت می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *